Ausflug nach Dresden

autor: | 9. května 2019 | Nepřehlédněte

Na úterý 7.5. jsme si naplánovali zahraniční exkurzi do nedalekých Drážďan. 39 dětí spolu s pedagogickým doprovodem vyrazilo ráno v 8 směr Lovosice a dál po dálnici až k cíli naší cesty. V půl 10. nás pan řidič vyložil u Muzea hygieny, kde byla první naše zastávka a prohlídka expozice o vývoji a životě člověka. Většina si vyzkoušela i některé funkce a činnosti vystavených exponátů na vlastní kůži. Byla to velmi přínosná návštěva.

Následoval přesun do centra a několikahodinová prohlídka Starého Města včetně Zwingru a kostela Frauenkirche, kde i část odvážlivců vyjela výtahem na vyhlídku a shlédla panorama města z cca 70m výšky. Poté zbyl i čas na rozchod, občerstvení a nákupy, u nichž si snad někteří i vyzkoušeli své znalosti němčiny. Naši návštěvu metropole Saska jsme zakončili úžasnou projížďkou úzkokolejkou velkým drážďanským parkem. Už fakt, že tuto dráhu většinou obsluhují děti školou povinné, byl pro mnohé zajímavým poznatkem. No a poté  jsme se vydali plni zážitků a trochu i unaveni na cestu domů.

Všechny žáky chválím za perfektní chování, nikdo se „neztratil“, takže už teď můžeme plánovat, kam že se to vydáme napřesrok? Po drážďanské zkušenosti ale vím, že to rozhodně nebyla poslední zahraniční cesta, a i když organizovat takovéto akce není jednoduché, děti naší kravařské školy si to za svůj přístup a chování zaslouží.

Also BIS BALD ! Pavel Kureš

Související obrázky: