Lyžařský kurz v plném proudu

Přesto, že u nás v kravařské nížině již na plno vládne jaro, na svazích Krkonoš tomu tak není. Zima zde ještě naplno vládne, vše pokrývá silná vrstva sněhu, vleky jezdí celý den a tak může lyžařský kurz probíhat přesně podle plánu. Od pondělí se naši borci učí zvládat na lyžích nakloněnou rovinu pokrytou sněhem, po ránu zmrzlým, odpoledne již v takové jarní podobě, přesto stále umožňujícím kvalitní lyžování. Přináším zatím pár fotek a slibuji i film, který bude mít slavnostní premiéru po návratu vysokohorského družstva i s instruktorem horským svůdcem panem učitelem Savvou a naprosto dokonalou kuchařkou paní učitelkou Peškovou, která zvládala i organizovat parádní večerní hry. Poděkovat chci také panu Peškovi za obrovskou podporu v kuchyni a večer při karetní hře Kozel a instruktorovi extrenistovi Mamko Tatičovi Zbyňkovi. Více vyprávění jistě doplní samotní účastníci zájezdu.

Zdeněk Šmída