Na návštěvě u hasičů v České Lípě

autor: | 20. dubna 2018 | Nepřehlédněte

Hóřííííí, hóřííííí!!! Kdepak! Poplach, který se v dnešní době vyhlašuje daleko modernějším způsobem, jsme nezažili, i když jsme si to tajně přáli. Prohlídka moderního zázemí HZS v České Lípě však stála za to. Dozvěděli jsme se, že hasiči slouží 24 hodinové směny a že musí mít výbornou kondičku, o čemž nás utvrdila hmotnost dýchacího zařízení, které jsme si mohli vyzkoušet na vlastní kůži – teda záda. A udělat s ním dřep, no, pane jo! Parádní byla posilovna, kde jsme si třeba vyzkoušeli zvedat činky. Gril na terase nám připomněl, že nám maminky připravily svačinky, tak jsme si udělali přestávku na sváču. Pak následovala prohlídka vozového parku a další zajímavé povídání o práci hasičů. Oni totiž nehasí jen požáry, ale pomáhají při autonehodách, při záplavách, zachraňují uvízlá zvířata, likvidují ekologické havárie, zkrátka chrání nás před nebezpečím, kde jen mohou. Při focení byl náš pan hasič Kolstrunk trochu nervózní, protože mu každý blesk fotoaparátu připomínal hlášení poplachu. No a jako třešnička na dortu byla možnost zkusit si hasit pravou hasičskou hadicí na terč, čehož všichni využili. Vskutku zázemí super, no aby ne, když tu musí naši andělé strážní trávit celý den a noc.

Děkujeme pánům hasičům Kolstrunkovi a Polákovi za úžasné zážitky a skvělý přístup k dětem.

2. a 6. třída

 

 

 

 

Související obrázky: