Ronov zamkla strašidla

autor: | 2. října 2017 | Nepřehlédněte

První výlet vlastivědného kroužku směroval naše kroky na Ronov. Tradiční ronovské zamykání měla letos na starost strašidla a hradní paní všech možných barev. Bílá, černá ale i rudá paní dbaly na správné chování účastníků a nutno říci, že se moc nenadřely. Děti i rodiče byli fajn a o nějakých poházených odpadcích nemůže být ani řeč. Moc nás těší, když se na tuto akci vydrápou i bývalí žáci naší školy nebo dorazí děti z jiných škol. Opekli jsme buřty, zahráli si hry, rozdali odměny, pokochali jsme se krásou podzimu, vyplázli jazyk na šmírujícího drona, který přiletěl nad Ronov zjistit, co se děje, a pomalu scházeli dolů za zvuku šustícího listí. Určitě chceme poděkovat panu Demeterovi, který nás zachránil a pomohl nám rozdělat oheň, abychom si mohli opéct buřtíky. Děkujeme všem, kteří přinesli nahoru na horu trochu toho dřeva, zvláštní dík pak patří Kubovi Brázovi z deváté třídy, že se vlekl nahoru s těžkou taškou a pomohl nám spolu s Terezkou Peškovou s organizací. Počasí nám letos přálo, obloha byla vymydlená, nikde ani mráček.

Na jaře na odemykání ahoj!

Hraběnky z Ronova

P.S. Pro milovníky Ronova doporučujeme letecký pohled ZDE.

Související obrázky: