5. třída na návštěvě ve Vlastivědném muzeu v České Lípě

autor: | 8. května 2022 | Nepřehlédněte

Ve čtvrtek 5.5. jsme se vydali vlakem do České Lípy. Tady jsme navštívili nově otevřené muzeum. Viděli jsme expozice přírodovědné, vlastivědné, mořskou a novou expozici o těžbě uranu. Nejvíc se mi totiž líbil uranový důl. Po prohlídce muzea jsme si dali výbornou zmrzlinu a vydali se zpátky do školy. Výlet se mi moc líbil, snad zase brzy někam vyrazíme.

Jára

V muzeu jsme se měli krásně. Líbily se mi tam hlavně středověké mince a vojenské a policejní uniformy a výzbroj. Mysl9m si, že dnešní výlet byl perfektní a doporučoval bych to i ostatním, rád bych tam jel znova.

Pavel

Nejvíc mě zaujala ta vycpaná zvířata, hlavně vlci. Dále ještě velká sbírka motýlů. Překvapily mě vzácné druhy motýlů. Připomněli jsme si hlavně pravěk, středověk a dobu 19. a 20. století. Za mě krásné muzeum.

Katka

Mně se v muzeu líbilo, zaujaly mě tam mimo jiné starověké stroje, například tkalcovský stav. Zajímavé bylo, jak to všechno šlo za sebou, taky se mi líbily nějaké krystaly nebo kameny. Doufám, že vám se to také líbilo.

Vanesa

V muzeum se mi nejvíc líbila dole v přízemí ta džungle, jak tam byly veliké kly. Vlastně celé se mi to líbilo. V muzeum jsem se trošičku rozbrečela, když jsem se OPATRNĚ dívala na pavouky a hady. Zkusila jsem si krásné zdobené písmo a bavilo mě to.

Eliška

Líbilo se mi vše. Bála jsem se hadů a pavouků. A také se mi líbila hrací skříňka nebo spíš skříň. Předchůdce musicboxu. Měli tam i mamutí kly, byly obrovské. No prostě to bylo první muzeum, ve kterém jsem byla. Moc se mi tam líbilo.

Karolína

Související obrázky: