Adaptační pobyt šesťáků v České ráji

autor: | 19. září 2022 | Nepřehlédněte

V neděli 11. září vyrazili šesťáci pod taktovkou paní učitelky Tesárkové na svoji první akci na 2. stupni. Cílem jejich pobytu byla malá vesnička Drhleny, která se nachází v malebném prostředí Českého ráje nedaleko obce Kněžmost. Ubytování bylo zjištěno v karavanech v místním autokempu na břehu Drhlenského rybníka. Už samotné spaní v karavanu bylo pro některé šesťáky novinkou.  

V pondělí byl dopoledne naplánován výstup na nedalekou rozhlednu Čížovka. Během výletu stihli žáci hledat a určovat lesní rostliny nebo minerály. Nechyběly ani hry nebo šišková bitva. Odpoledne proběhla návštěva Kněžmostu, kde si žáci osladili pobyt točenou zmrzlinou a po nabrání sil si zahráli zajímavou poznávací hru, při které nacházeli indicie v historických místech v okolí centra Kněžmostu. Zpáteční přesun si někteří žáci zpestřili během do Drhlen, ale ani neběžci se nemuseli za svůj turistický sprint stydět. Večer u táboráku si žáci vyslechli strašidelné vyprávění a poté se vydali na stezku odvahy. Všichni šesťáci byli odvážní a více či méně vystrašení zkoušku odvahy zvládli.

V úterý proběhlo rozloučení s Českým rájem a vláčkem pěkně zpátky do školních lavic, kam se už určitě všichni šesťáci opět těšili.

Roman Mazůrek, technicko-geograficko-herní podpora celé akce

IMG_20220911_163455

Obrázek 1 z 14

Související obrázky: