Beseda k výročí SAMETOVÉ REVOLUCE

autor: | 24. listopadu 2012 | Doporučené

Beseda o 17. listopadu 1989

Beseda o 17. listopadu 1989

Ve čtvrtek 15.listopadu za námi do školy přijel pan Pavel Svoboda, přímý účastník listopadových manifestací v Praze roku 1989. Vyprávěl nám o době před nimi, ale hlavně právě o SAMETOVÉ REVOLUCI, Václavu Havlovi a okolnostech pádu totalitního komunistického režimu tehdejšího Československa. Přestože uběhlo „teprve“ 23 let, náš svět se neuvěřitelně změnil. Sice jsme onu totalitní dobu nezažili, ale překvapilo nás, kolik všedních věcí, které dnes považujeme naprosto za samozřejmé, tehdy nebyly. V další části besedy jsme se přesvědčili také o tom, že DEMOKRACIE, ve které žijeme dnes, je křehká, plná nástrah a nespravedlivostí a že bude ještě nějaký ten čas trvat, než ji budeme moct nazývat vyspělou demokracií.

Besedy s pamětníky mají na naší škole čtyřletou tradici. Konají se vždy v listopadu v rámci projektu Příběhy bezpráví – Jeden svět na školách, který dlouhodobě organizuje společnost Člověk v tísni.