Beseda o životě bez zraku

autor: | 21. dubna 2023 | Nepřehlédněte

Ve čtvrtek 20.4.2023 k nám do školy přijeli úžasní lidé z českolipské organizace SONS. Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých SONS má v České Lípě sídlo v ulici Červeného kříže a my jsme již několikrát právě právě pro tuto organizaci díky Dominice a Šarlotě Gürthovým zorganizovali školní dobročinnou sbírku Bílá pastelka.

Během dopolední besedy se děti dozvěděly alespoň střípky ze života bez zraku, viděly co všechno umí vodící pes, vyzkoušely si chodit se slepeckou holí, dozvěděly se rady, jak v případě potřeby nevidomým lidem pomoci při pohybu v prostoru, ve městě, v dopravních prostředcích atd. Bylo to moc zajímavé a hlavně poučné a jistě vzájemně prospěšné a proto všem zúčastněným moc děkuji.

Zdeněk Šmída

 

Související obrázky: