Body Human Exhibition

autor: | 22. května 2017 | Nepřehlédněte

  1. května se druhý stupeň vydal opět do Prahy, tentokrát na celosvětově proslulou výstavu o lidském těle. Zprvu jsme měli smíšené pocity, možná i trochu obavy, které nás však po pár minutách přešly. Byli jsme rozděleni do dvou skupin a celou výstavou nás provázely dvě medičky. Vysvětlily nám a popsaly každý exponát. Viděli jsme všechny soustavy, ať už kosterní, svalovou, nervovou či vylučovací. Takové ledvinové kameny či zdravé a prokouřené plíce, to vše nás vedlo k zamyšlení, jak důležité je dodržování zdravého životního stylu. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavých informací, ale hlavně jsme viděli vše na vlastní oči. Na výstavě se musela dodržovat přísná pravidla, foťák či telefon jsme nesměli ani vytáhnout z kapsy. Všude byla ostraha, na nic se nesmělo sahat. Fotky jsme tedy žádné nepořídili. Pouze před vstupem na vlastní výstavu lidských těl pí uč Tesárková pár fotek pořídila. Pak jsme jeli tramvají na Pražský hrad, kde jsme v rychlosti mrkli do Zlaté uličky a na Chrám sv. Víta, a hurá na vlak. Výstava se nám moc líbila, exkurze klapla.

Druhostupňáci