Čtvrťáci navštívili PRAHU

Prohlídku Prahy jsme zahájili u sv. Václava. Viděli jsme Národní muzeum. Z Václavského náměstí jsme jeli metrem k Národnímu divadlu. Paní učitelka nám řekla, že je v Praze hodně turistů a cizinců, taky nám řekla, že je Praha stověžatá. A je to pravda! Viděli jsme Pražský hrad, Královskou zahradu, která měla hodně pěkných květin. Taky Karlův most, Orloj a stihli jsme si prohlédnout 12 apoštolů. Pak jsme metrem a autobusem jeli do ZOO. Tam jsme pozorovali lední medvědy a plno dalších zvířat.

Když jsem večer přijela domů, trošku mě bolely nohy. A příště pojedeme do hvězdárny, už se těším.

Kačka

Za celý den jsme ušli asi 8 km, možná víc, ale stálo to za to! Pražský hrad jsem viděla poprvé a je to krása! Byl to hezký den, zažili jsme toho mnoho, třeba jsme se prošli po Karlově mostě. Také se mi líbil kostel svatého Mikuláše. I ZOO byla hezká, líbili se mi tam tučňáci a gorily, ale nelíbili se mi tam netopýři. A nakonec to nejlepší – socha svatého Václava na koni.

Terka

Mně se líbilo, když jsem jel metrem. A poprvé jsem stál u sv. Václava na koni. Viděl jsem Národní divadlo a Pražský hrad, kde jsem si prohlédl Chrám sv. Víta. A když jsme byli u Orloje, tak jsme poslouchali vyprávění paní učitelky o bílých křížích na zemi. Výlet se mi hrozně líbil, nohy mě vůbec nebolely, i když jsme šli ještě po Karlově mostě a přes Královskou zahradu. Příští rok se svezeme lanovkou až k hvězdárně.

Jakub

Kluci napsali podobně, hlavně o Václavovi na koni, o cizincích a turistech na nádvoří Pražského hradu, o úžasné jízdě metrem i tramvají. Klukům se líbil Karlův most, hlavně Bruncvík a jeho zlatý meč. Na Vltavě pozorovali výletní lodě. V ZOO byli nadšeni například z anakondy, na tu se těšili, od ledních medvědů se nemohli odpoutat.

Tom, Dominik, Ondra

Holky si všimly, že je v Praze plno hotelů, divadel, krásných budov a památek. Líbily se jim oživlé sochy na Václavském i Staroměstském náměstí. Zážitek prý měly z podzemních chodeb při přestupování z metra na metro. V ZOO nakupovaly suvenýry a pozorovaly se zájmem gorily, tygry a plameňáky. Shodly se v jednom, že prožily skvělý den v Praze.

Viktorka, Maruška, Ema