Další projektový den se studenty z USA a Brazílie

V pátek 25. listopadu 2016 jsme na naší škole uspořádali další ročník projektového dne se studenty pražské univerzity USAC. Tentokrát přijelo šest dívek a jeden hoch ze Spojených států amerických a dokonce i jedna dívka z daleké Brazílie. Skupiny studentů se svými lektory prochází jednotlivými třídami, kde se děti předvedou s českou písničkou, říkadlem či hádankou a poté naopak zkusí nějakou aktivitu v angličtině. Je hezké pozorovat, jak se daří komunikovat již našim nejmenším žákům. Na druhém stupni již jde o velmi intenzivní rozhovor, kdy žáci ve skupinách mají za úkol zjistit o svém zahraničním protějšku co nejvíce informací. Na závěr jsme již tradičně přidali trochu sportu, ne jiného než amerického basketbalu. Náš tým opět posílil pan starosta, za což mu děkujeme.

Tento projektový den se stal na naší škole již tradicí, je úžasnou šancí pro všechny žáky školy setkat se s lidmi z dalekých zemí, kteří mají většinou jako rodný jazyk angličtinu. Žáci se dozvědí zajímavé informace, slyší „originál“ angličtinu a některé to opravdu reálně motivuje k dalšímu studiu tohoto jazyka. Proto upřímně děkuji paní učitelce Tesárkové za organizaci tohoto projektového dne.

Zdeněk Šmída, ředitel školy