Další úžasné setkání se zahraničními studenty

autor: | 29. dubna 2017 | Nepřehlédněte

V pátek 28. dubna 2017 proběhl na naší základní škole další ročník unikátního projektu, který organizujeme ve spolupráci s USAC University Prague. Na jednodenní návštěvu přijelo několik studentů této pražské univerzity z USA a jedna dívka dokonce až z daleké Brazílie. Mladí lidé ze zámoří tráví v Praze několik měsíců, studují své vědy, učí se češtinu, cestují po Evropě. Někteří z nich zavítají dokonce i k nám do Kravař, kde mají možnost poznat trochu reálie českého školství, porozhlédnou se po naší hezké krajině a lidové architektuře a nakonec zavítají i do hospůdky U Doušů. My máme na oplátku jedinečnou možnost procvičit si a použít v praxi naučená slovíčka a fráze z angličtiny, poznat zajímavé lidi, dozvědět se něco málo o jejich životě a zemi, ze které pocházejí. Naši žáci zatím nikdy nezklamali, ale tentokrát překvapili příjemně snad ještě víc než při minulých setkáních, mluvili bez zábran, nestyděli se, připravili si otázky předem, využili tuto možnost od první do poslední minuty.

Srdcem i mozkem tohoto projektu je paní učitelka Tesárková, která projekt letos ještě zdokonalila nápadem ukázat návštěvníkům místní architektonický poklad, Víseckou rychtu. Žáci vytvořili skupinky napříč ročníky a společně s paní učitelkou Křížovou přeložili základní údaje o Rychtě. V jednotlivých částech stavení si poté zahráli na průvodce zahraničních turistů, což je evidentně velice bavilo. Každá skupinka nakonec vyzpovídala jednoho studenta a jeho popis poté prezentovala všem ostatním. Děkuji i ostatním kolegyním – paní učitelce Kroupové, Peškové i Znamenáčkové, které byli velkou podporou občas nervozním žákům.

Chybět samozřejmě nemohl závěrečný sportovní souboj v basketbalu v režii pana učitele Savvy. Dream team USA tentokrát nevyhrál, byla to naprosto vyrovnaná bitva s konečným stavem 5:5.

Na závěr nutno poděkovat lektorkám pražské univerzity USAC, paní Dáše Ejemové a Lence Krskové, které nám stále zachovávají svou přízeň a tyto jedinečné projektové dny s námi již několik let připravují.

Zdeněk Šmída, ředitel školy