Den s Anne Frankovou

autor: | 15. června 2024 | Nepřehlédněte

12. června uběhlo 95 let od narození Anne Frankové. Byla to dívka židovského původu, která se narodila v Německu. Když jí byly 4 roky, musela se svou rodinou utéct před nacisty, kteří se v tehdejším Německu dostali k moci, do Amsterdamu. Po okupaci Holandska se Frankovi museli schovat před nacisty do zadního traktu firmy, kterou provozoval otec Anne. Tam se ukrývali od roku 1942 do roku 1944, kdy byl úkryt prozrazen. Rodina Anne se dostala do koncentračního tábora, kde posléze Anne, její maminka i sestra našly smrt. Svůj příběh si Anne zaznamenávala do deníku, který byl jejím otcem, jediným přeživším z celé rodiny, v dalších letech vydán jako kniha a stal se světovým bestsellerem.

Naše škola si pohnutý příběh Anne připomněla programem v kulturním domě Crystal v České Lípě, který sama pořádala. Součástí programu bylo promítání dokumentárního filmu G. Nettena Krátký život Anne Frankové. Poté následovalo divadelní představení našeho školního Divadélka, které brilantně zahrálo vlastní divadelní hru s názvem Anne. Na závěr byl promítán film A. Folmana Kde je Anne Franková.  

V průběhu programu proběhla výstava výtvarných děl našich žáků, která se tematicky týkala Anne Frankové. 

Naši žáci samotnou přípravou a následnou realizací divadelního představení dokázali, že je téma příběhu Anne Frankové zasáhlo a pochopili závažnost doby. Toto uvědomění a fakt, že našim dětem není smutný život Anne lhostejný, dokazuje, že realizace samotné přehlídky měla svůj smysl a žáci dokázali, že mají velká srdce. A to bylo cílem! Děkujeme.  

Roman Mazůrek 

VIDEO CELÉHO PŘEDSTAVENÍ ONLINE ZDE (Klára Bartošová / Canva)

Související obrázky: