Den s hasiči

autor: | 29. června 2017 | Akce, Doporučené

V úterý 27. 6.  jsme jako odměnu za splnění úkolů v hasičské soutěži Libereckého kraje navštívili hasičskou stanici v České Lípě. Výhrou byl zážitkový den s hasiči, kteří si pro nás připravili zajímavý program.

Čekali  nás čtyři stanoviště, na kterých jsme plnili různé úkoly. Na prvním stanovišti jsme si vyzkoušeli volání na tísňovou linku a nahlašovali např. dopravní nehodu, úraz nebo únik nebezpečných látek. V tom jsme moc dobří nebyli, ale teď už alespoň  víme, jak na to.

 Na druhém stanovišti nás s plnou hasičskou výbavou, včetně termokamery, poslali po dvojicích do silně zakouřené místnosti s různými nástrahami a překážkami, s úkolem dostat se samostatně ven. Tady jsme někteří (hlavně po upozornění hasičů, že pokud se nám to  nepodaří, máme si sednout na zem a čekat na záchranu) mírně znejistěli, ale zvládli jsme to s pochvalou.

Třetím stanovištěm byla ukázka  vyprošťování osob ze zdemolovaných  aut. Díky našemu úsilí přišla jedna škodovka o zrcátka, dveře, a nakonec i o střechu.

Na čtvrtém stanovišti jsme si prohlédli hasičskou techniku a vyzkoušeli si, jak se sedí v zásahovém vozidle.

Děkujeme spolužákům (Elišce, Tereze a Jirkovi), kteří nám pomohli v  soutěži uspět, ale nemohli se s námi této exkurze zúčastnit.

                                                                                                                                        sedmáci

Související obrázky: