Den Země – Výlet dětí prvního stupně do Třebušína

autor: | 1. května 2014 | Nepřehlédněte

Ve čtvrtek 24. 4. jsme jeli na koně do Třebušína u Litoměřic. Cestou autobusem jsme pozorovali jarní přírodu.

Prohlédli jsme si celou farmu, prohlédli jsme si i stáje. Mohli jsme si pohladit i velkého koně. Dozvěděli jsme se, že v Třebušíně chovají 70 koní.

Nejprve jsme šli k poníkům. Někteří z nás se ale poníků báli a drželi se za ruce paní učitelky. Mohli jsme si nakrmit 4 malé nádherné poníky v ohradě, která byla na zelené louce. Poté, co jsme se s nimi vyfotili, šli jsme jezdit na krásných koních. Na světlé hnědé Adélce, která měla jen jedno oko a tmavě hnědém Smajlíkovi. A Smajlíka jsme nakonec mohli i kartáčovat. Ti, kteří nejezdili na koních, soutěžili. Házeli jsme do koše plechovky, hráli jsme na babu, na běhacího hada.

Viděli jsme také malé vrtošivé hříbě, kterému bylo 7 dní. Krásně běhalo okolo maminky. Také se nám líbil pes Barunka. Krásné bylo, jak paní učitelky jezdily na koních a měly klobouk.

Nejkrásnější ze všeho ale byla jízda na koni. Na konci jsme se po třídách všichni s koňmi vyfotili. A jedné z nás se o koních i zdálo, zdálo se jí, jak jela na koni, spadla a měla velkou bouli.

Chtěli bychom se tam zase někdy podívat.

Žáci 3. a 4. třídy