Do školy přijela POLICIE !

Konkrétně k nám přijeli npor. Jiří Lebeda a nprap. Ladislav Křemen z obvodního oddělení Police ČR v Žandově. Uspořádali tu v rámci prevence negativních druhů chování besedu na téma šikana a drogy. A takto to popsaly holky z 8. třídy:

Dne 13.12. 2016 se konala přednáška o šikaně a drogách. Policisté nám vyprávěli o tom, že šikana má dva druhy. Jeden psychický a druhý fyzický. Mezi psychickou šikanu patří slovní napadání a mezi fyzickou šikanu patří fyzické ubližování. Potom nám pustili pár videí, kde byla jasně ukázána psychická i fyzická šikana. Po tom, co jsme si povídali o šikaně nastala konverzace jménem KYBERŠIKANA. Pan Křemen nám pustil video, kde na začátku ukazovali kolik obětí šikany existuje (stále se to zvyšuje)… Např:   400 lidí – sebevražda, 2000 lidí – sebepoškozován, 160.000 lidí – oběti šikany.

Po šikaně následovalo povídání o drogách. Zeptali se nás jestli známe nějaké druhy drog. Někdo se přihlásil a vyjmenoval druhy drog např: marihuana, LSD, kokain, pervitin, houbičky, smajlíky atd…(jsou to ty nejsilnější drogy). Po dlouhé konverzaci o drogových látkách, nastal čas, aby nám pustili další video. Pustili nám video kde bylo: 10 důvodů proč nebrat drogy:

  1. Peníze
  2. Zdraví
  3. Přátelé
  4. Láska
  5. Práce
  6. Budoucnost
  7. Rodina
  8. Bydlení
  9. Prostředí
  10. Mít sám sebe rád

Po 5 minutovém videu, nám pan Křemen ukázal fotky na nichž bylo ukázáno prostředí, kde narkomani přebývají. Řeknu vám… Nebyl to moc pěkný pohled.

Na závěr nám policisté ukázali a vysvětlili jak fungují testy z potu či ze slin, které odhalí použití drog i měsíc zpětně a odhalí přesný druh dané drogy.

Děkujeme za povedenou přednášku, rozhodně bychom nikomu nepřáli, aby něco z toho, tedy šikanu či drogy, poznal. Také jsme pochopili, že je velmi důležité nečině něčemu takovému přihlížet, ale minimálně to oznámit nebo obětem i v rámci svých možností pomoci!

Mirka Nistorová a Adéla Doležalová, 8. třída