Dobročinná sbírka pro Filipíny.

autor: | 23. listopadu 2013 | Doporučené

Základní škola Kravaře opět pomohla

Filipíny. Slovo skloňované poslední dny snad ve všech pádech. Smutek, strach, bolest, hlad, bezmoc. Kolik dětí přišlo o rodiče, kolik rodičů přišlo o své děti.  Neštěstí, tragédie. Kvůli cyklónu.  Viděli jsme snad všechna videa, která byla po řádění tohoto tajfunu natočena. Reakce žáků ZŠ Kravaře byla spontánní a blesková. Pomůžeme. Uspořádáme dobročinnou sbírku. A tak se taky stalo. Ve čtvrtek a v pátek jsme vybrali od všech, kdo chtěli pomoci 5.053 Kč. Každému, kdo pomohl, byla připnuta žlutá stužka. Najednou se celá škola žlutila. Přispěli žáci i jejich rodiče, učitelé i ostatní zaměstnanci naší školy, přispěli i lidé z Kravař a Blíževedel. Vybranou částku jsme zaslali na nadační fond  Adra. Moc děkujeme všem, kterým není neštěstí druhých cizí. Máme dobrý pocit z toho, že jsme mohli aspoň trošku přispět ke zlepšení současných životních podmínek na Filipínách.

 

V Kravařích 14. – 15. listopadu 2013

žáci Základní školy Kravaře

Tento článek byl publikován v MF Dnes a také na I-novinách, v Českolipském deníku a také na webových stránkách obce Kravaře.