Doma pršelo, my se koupali.

autor: | 4. června 2013 | Doporučené

CAORLE 2013

CAORLE 2013

I letos, tak jako ostatně každý rok poslední týden v květnu, vyrazila skupinka žáků naší školy do našeho oblíbeného letoviska v severní Itálii-městečka Caorle.

Zájezdu se zúčastnili žáci 2. – 9. třídy. Odjížděli jsme v pátek 24. května v podvečerních hodinách. Protože u nás zrovna nevládlo moc příznivé počasí, moc jsme se těšili na teplo, sluníčko a hlavně moře. Celí nedočkaví jsme dorazili do Caorle druhý den ráno.

Přivítalo nás sice slunečné, ale větrné Caorle. Nám to přesto nevadilo. Po ubytování jsme vyrazili na pláž moře pozdravit. Hned se našli i odvážlivci, kteří do něj naskákali. Bylo, jak jinak slané a hoodně studené! Počasí nám docela přálo, a tak jsme se nejen koupali a slunili nebo se  projeli  mašinkou, ale také navštívili několikrát přístav, maják, staré město se šikmou věží a samozřejmě cukrárny. Mají tady totiž tu nejlepší zmrzlinu. Každý večer jsme také hráli fotbálek proti italsko-německému družstvu. I když s nimi hráli dospěláci, dostali od nás pokaždé nakládačku 15:4. A to s námi hrály i holky!

Také jsme nezapomněli navštívit „živé kameny“. Tady se totiž říká, že ten, kdo se sem chce v budoucnu vrátit, musí pohladit vytesaného delfína a nebo žábu . A to my přece chceme.

Všechno ale jednou končí. Sice neradi, ale odpočatí a spokojení, jsme v sobotu 1.června nasedli  do autobusu a hurá směr Kravaře.

Caorláci