Družinka ožila pohádkou

autor: | 24. června 2023 | Nepřehlédněte

Anežka Drábková, Bára Soukupová, Domča a Šarlot Gürthovy připravily pro své mladší spolužáky v družince pohádkové odpoledne. Nejprve dětem zahrály zábavnou pohádku o princi Hondibůrovi. Poté děvčata rozdělila děti na dvě skupiny a dala jim za úkol, aby připravily pro změnu pohádku ony. A pak se děly věci. Protože postav v pohádkách bylo málo, herců naopak moc, a navíc původní verze pohádek jsou až moc okoukané, přišla na řadu improvizace. Děti si ji moc užily. V první pohádce vystoupily dvě Karkulky, růžová a zelená, číhali na ně hned dva vlci a zachraňovali je myslivci tři. Babička byla moderní, bez brýlí, s obarvenými vlasy. Fantazie nechyběla ani v pohádce o Sněhurce. Macechu nahradil macešák, jablko jahoda, princ přijel za svou Sněhurkou vozem a pohotově ji zachránil účinnou masáží srdce. A na samotný závěr malí divadelníci zhlédli obě pohádky ze záznamu.  Děti si divadelničení moc užily.  Děkujeme děvčatům za skvělou organizaci celé akce a paní vychovatelce Adrianě Janoškové za pomoc při organizaci i přípravě!

Hana Tesárková

Související obrázky: