Exkurze do České televize

Zážitky mohou být různé. K těm netradičním zcela jistě patří návštěva České televize. Všech 42 km chodeb, kterými je protkán areál ČT na Kavčích horách, jsme sice neprošli, ale zajímavých míst jsme navštívili mnoho. Naši průvodci, kteří nás kromě jiného seznámili s historií České televize, nám ukázali maskérnu, různá televizní studia a dokonce největší i nejmenší televizní studio, v nichž vznikají pořady jako například Kouzelná školka, Planeta YO či Vyprávěj. Sami jsme si mohli vyzkoušet práci kameramana, či televizního hlasatele. Převléknutím do kostýmů se z nás stali vodníci, královny, rytíři a další pohádkové bytosti.

V druhé části exkurze se nás ujal známý sportovní komentátor pan Pavel Čapek a otevřel nám dveře zpravodajských studií, kam se běžný návštěvník jen tak nedostane: virtuální studio, odkud se vysílá například Toulavá kamera nebo Objektiv, zpravodajské studio, režii obrazu a zvuku a také sportovní studio, kde pan Čapek tráví nejvíce času.

Po tomto zážitku nás čekala procházka na Vyšehrad, abychom načerpali také nějaké vědomosti z naší historie a pokochali se krásnými prosluněnými výhledy na Prahu.

Počasí nám přálo, kázeňsky jsme uspěli, takže jsme si užili prima den. Ale hlavně už víme, jak to vypadá v České televizi a kolik mravenčí práce je potřeba, abychom se mohli podívat třeba jen na zprávy.

puč Pešková und Tesárková und druhostupňáci