Exkurze do krajského města.

autor: | 11. listopadu 2019 | Nepřehlédněte

Ve středu 23.října se většina žáků 2.stupně zúčastnila vzdělávací exkurze do iQLANDIE  v Liberci. Strávili jsme tu zhruba 3 hodiny, během kterých děti postupně navštívily 4 patra tohoto zábavného a vzdělávacího centra, kde se hravou formou mohly seznámit se záludnostmi a možnostmi vědy a techniky. V expozicích – živly, člověk, sexmisie, vodní svět, kosmo atd. žáci ve věkově různorodých skupinách vypracovávali jednotlivé úkoly na pracovních listech, jež po skončení odevzdali svým vyučujícím. Návštěva tohoto vzdělávacího místa jistě ve většině zanechala výborný dojem a zajímavé zážitky.

Po krátké pauze ve městě na občerstvení jsme náš pobyt v Liberci zakončili výjezdem (pro mnohé premiérovém a tudíž i značně dobrodružném J ) lanovkou na Ještěd a po zhruba půlhodinovém pokocháním se panoramaty Liberecka následným sestupem dolů po svých až k autobusu. Pak už jen zbývala zpáteční cesta domů.

Vše bylo umocněno poměrně pěkným počasím bez deště, i když viditelnost nahoře mohla být trošku lepší. Ale co, je přece podzim a člověk nesmí být tak náročný. Děkuji všem za skvělé chování a dobrou náladu podobně jako na jaře v Drážďanech. Všichni jsme strávili moc prima den v krajském městě.

                                                                                                                                                 Mgr.P.Kureš

Související obrázky: