Exkurze do Saského Švýcarska

autor: | 14. června 2021 | Nepřehlédněte


V pátek 11.6. vyrazil necelý druhý stupeň s p. učitelem Kurešem a s p. učitelkami Peškovými do Německa. Jako první jsme navštívili kamenný most Bastei spojený s několika skalními vyhlídkami. Je vysoký 194 metrů, takže to byla pro některé účastníky docela náročná cesta. Z mostu jsme poté sešli do přilehlého městečka a přejeli jsme lodí na druhý břeh řeky Labe. Poté jsme se přesunuli do města Pirna, kde jsme prošli pár obchůdků a dali si nezvyklou, ale výbornou zmrzlinu. Následně jsme vyrazili do obchodního domu Real, odkud jsme si domů přivezli pár věcí a někteří si dali i něco na zub. Poslední zastávkou byl zámek Pillnitz s jeho překrásnými zahradami.

Výlet jsme si neskutečně užili a rádi jsme prohodili pár německých slovíček.

Patrik Kříž, Anna Gregorová 8. třída

Související obrázky: