Florbalová Tour de School

autor: | 23. května 2018 | Akce, Nepřehlédněte

Ve středu 23. května si pro všechny žáky 1. stupně připravili velkou motivační besedu florbalisti z českolipského FBC. Přijeli hned tři: Marek Dzierza, hráč extraligového A týmu FBC, Lenka Bartošová, šéftrenérka, bývalá extraligová hráčka a trenérka ženské reprezentace a Nikol Pekárková, kapitánka juniorské dívčí florbalové reprezentace (Nikolka nám dokonce přivezla ukázat bronzovou medaili z letošního mistrovství světa!). Během dvou hodin se žáci hezkou formou dozvěděli snad naprosto vše o tomto moderním sportu, viděli hezké ukázky z umění těchto borců a také si toho hodně vyzkoušeli.

Naše škola se dohodla na užší spolupráci s českolipským florbalovým klubem, díky jejich podpoře vznikne velmi pravděpodobně na naší škole od září FLORBALOVÁ AKADEMIE = kroužek florbalu pro žáky 2.-5. třídy, kteří budou trénovat s profesionálním trenérem či učitelem TV a budou mít i svou soutěž. Snad nám nadšení vydrží!

Děkujeme nadšencům z českolipského FBC za lekci florbalu.

Zdeněk Šmída, ředitel školy

Související obrázky: