GIS day Liberec

Ve čtvrtek 19. 11. 2015 jsme se s některými žáky naší školy vydali do Liberce. Cílem našeho výletu byl gis day. Na Technické Univerzitě v Liberci se žáci seznámili s geografickými informačními systémy. Po 15 minutové přednášce jsme si mohli na deseti stanovištích procvičit naše geografické znalosti, orientaci a měření na mapách, pohled na náš kraj skrze ortofotomapu, vytvořit si svoji tematickou mapu nebo si zahrát na uprchlíky a projít si jejich migrační cestu a celou další pestrou řadu úkolů. Po hodině a půl strávené cestováním na mapě, jsme se vydali prohlédnout si Liberec. Viděli jsme Harcovskou přehradu, památník věnovaný obětem komunismu, krásnou radnici a dokonce i natáčení filmu s Hitlerovskou tématikou. Po náročné procházce nám vyhládlo, a tak jsme doplnili energii v obchodním centrum Fórum. I přesto, že hodin strávených ve vlaku bylo více než dost, tak během celého výletu panovala veselá atmosféra a moc jsme si to užili.

Andreas Savva