Helfenburk

autor: | 29. června 2017 | Nepřehlédněte

V úterý 27. června  jela naše  2. třída s paní učitelkou na tajný výlet. Když jsme ale došli na zastávku, zjistili jsme, že se autobus musí objednat. Tak nás na  Skalku odvezl pan Lůžek, paní Gregorová a paní učitelka autem. Ze Skalky  jsme šli kolem pole s kukuřicí, u cesty jsme si prohlédli modely hub, které napovídají houbařům, které houby v okolí rostou. Dále jsme šli lesní cestou do neznáma. Někteří pořád ještě nevěděli, že jdeme na hrad Helfenburk. Lesem jsme došli ke studánce, osvěžili  se a nabrali vodu na další cestu. Také jsme cestou sbírali jahody a později i  borůvky. Největší sběrač byla Lucka.

Také jsme našli kamennou lavičku. Na ní jsme se vyfotili a vyběhli jsme poslední kopec k Helfenburku. Něco jsme si řekli o historii hradu. Vešli jsme na prostorné nádvoří, a obešli jsme celou zříceninu. Dali jsme si sváču a odpočinuli  si. Vyfotili jsme se na můstku a podívali se na místo, kde býval padací most. Možná jsme viděli i hladomornu. Z hradu jsme odešli myší dírou.

Vrátili jsme se zpět na Skalku, kde nám tatínek Vali připravil pizzu a lívance. Všem pizzerii doporučujeme, běžte je ochutnat, vše je výborné. Na zahradě nám Grogorovi připravili balonky napuštěné vodou, které jsme po sobě házeli. Byla to skvělá balonková bitva. Do školy jsme se vrátili autobusem.

Poslední společná práce druháků ve školním roce 2016-17

Související obrázky: