Itálie 2011

autor: | 8. června 2011 | Akce

Už po čtvrté v řadě jsme v pátek 27. května 2011 večer nasedli do autobusu a vydali se na cestu do našeho oblíbeného městečka Caorle v severní Itálii. Cesta je dlouhá, moc se nám nezamlouvala, ale když jsme druhý den ráno dorazili do vytouženého cíle naší cesty, všem se nám rozzářily oči. Byli jsme opět ubytováni v hotelu Gabriel.

Hned první den jsme vyrazili do města, abychom zjistili, co je zde po roce nového a hlavně si dali pravou italskou zmrzlinu v naší nejoblíbenější „Modré cukrárně. „Ta teda byla!!!

Také jsme se byli podívat v přístavu na úlovky zdejších rybářů a navštívili rybárnu, kde nám oči přecházely. Těch druhů ryb, chobotnic,  krabů a langust různých velikostí.

Každý den jsme něco podnikali. Buď výpravy za zajímavostmi městečka např.  mluvícími kameny, šikmou věží, různé nákupy , ale hlavně jsme dováděli v moři, stavěli hrady z písku a mušlí a také sehráli dva přátelské fotbalové zápasy proti Italům. Ti koukali, jak jsme jim to ale nandali. Oba zápasy jsme vysoko vyhráli. A to byli o dost starší!!

Protože jsme tentokrát byli u moře i na svůj svátek –  Den dětí, pořádně jsme si ho užili. Dopoledne jsme se po Caorle projeli výletním vláčkem(pro nás tradice, pro nové účastníky zážitek a spousta legrace). Paní učitelka s ostatními dospěláky pro nás připravila večer na hřišti různé hry a soutěže a samozřejmě se rozdávaly sladké odměny. Tečkou za dnem plným překvapení byla návštěva opravdické italské pizzerie. To Vám byla bašta.

A než jsme se nadáli, byla tu sobota, den odjezdu. Vůbec se nám zpátky domů nechtělo, ale všichni určitě doufáme, že příští rok se do Itálie pojede znovu.

Za všechny zážitky patří velké díky paní učitelce Janě Kornové, bez které by se tento pobyt neuskutečnil.

Eliška Chňapková,  Jana Zahrádková a Nikola Šubrtová

věříme, že za všechny účastníky