Jak jsme získali řidičáky na kolo

Na dopravní hřiště jsme vyjeli už potřetí, tentokrát na zkoušky. Nejdříve uvnitř písemná část – testy, to nám šlo dobře. Vždyť jsme si to minule zkoušeli nanečisto. Ještě cestou v autobusu jsme si opakovali značky, dokonce pan řidič se nás vyptával. Druhá část už probíhala venku, přilby jsme měli vlastní, kola půjčená. Nejdřív jsme s paní policistkou trasu prošli, už si budeme pamatovat, že nejdůležitější je pořád a všude se rozhlížet. Raději víckrát než ani jednou! Nejlepší a bezchybná byla jízda Honzy, jel opravdu pěkně, plynule, dostal speciální pochvalu. Jízdy se povedly všem, někdo měl malou chybičku, já při opravě jela už také lépe. Řidičáky jsme dostali všichni, paní učitelka nás moc pochválila. Cestou zpátky do školy nám gratuloval i řidič autobusu. To byl prima den.

Za páťáky Katka Sittová