Jak osmáci nejeli nikam jinam než na Lipno

Nejeli jsme ničím jiným než vlakem. Z nádraží na chatu jsme nešli víc ani míň než hodinu. Nešlo říct, že by ubytování nebylo překrásné! Ve čtvrtek dopoledne zima na lanovce rozhodně nebyla. Někteří chlapci nejeli lanovkou, nýbrž šlapali po svých. Na Stezce korunami stromů se nikdo, nebo téměř nikdo nebál. V tobogánu nebylo nepříjemně, ne všichni jsme však projeli do cíle bez mírných spálenin. Ne že by Anetka či Terezka plakaly. Cesta dolů nebyla bez samých kořenů. Nešlo se právě nejlépe. V Lipně jsme se odpoledne neutopili. Valda neskákal kufry, ale hřebíky. Voda zde nebyla příliš hluboká. Na bobové dráze jsme neměli vítr ve vlasech z rychlé jízdy, neboť jsme na ní nikdy předtím nejeli. Večer děvčata neseděla doma, a ani chlapci si nenechali ujít procházku po Lipně nad Vltavou. V pátek dopoledne nebyl lanový park vůbec lehký. Né, že bychom to však nezvládli. Nikdo ze sebe neměl špatný pocit. Nikdo nepředstíral, že se nebojí. Ivě přistávací plocha z jízdy na kladce nestačila. Dan s Valdou nebrzdili v cíli, ale již dávno před ním. Neměli strach, že zůstanou nad rybníkem. Oběd v místní restauraci jsme  nesnědli bez nadšení. Odpoledne nebylo možno z důvodu veder strávit jinde než u vody na pláži. Nerozloučili jsme se s Lipnem jinak, než jízdou na bobové dráze. Nebylo rychlejšího jezdce než Ondry Nováka. Večer ovšem nadarmo nepřišla snaha získat hrnek oleje na chleba ve vajíčku. Večerní procházka a míčové hry nebyly nepříjemné. Cesta nazpět nebyla vůbec nudná. Nejprve přes půl republiky vedro, u Mladé Boleslavi déšť a nakonec dvouhodinové zpoždění, protože bouřka nenechala stát stromy mimo koleje. Ani to nám však nevzalo báječné zážitky z parádního výletu.

 

(Brzy již ne) osmáci