JE INTERNET BEZPEČNÝ?

autor: | 11. října 2022 | Nepřehlédněte

Odpověď je samozřejmě NE! Internet se velice rychle zařadil mezi velice nebezpečná prostředí, kde číhá jedna past vedle druhé a to zejména na děti. Mezi nejčastější rizika, kterými jsou lidé na internetu ohroženi, patří phishing, malware (včetně nástrojů pro těžbu kryptoměn), hoaxy a spam. Nemalým rizikem je také odhalení vašich hesel a jejich následné zneužití. Děti jsou důvěřivé a přirozeně málo obezřetné a tak je potřeba je neustále upozorňovat na opatrnost při sdělování informací o sobě a kamarádech neznámým lidem, pro které vůbec není problém se vydávat za nejlepšího kamaráda. 

Pomoci v tomto nám může skvěle projekt KRAJE PRO BEZPEČNÝ INTERNET (https://www.kpbi.cz/), který zábavnou formou učí děti základům bezpečného chování na internetu. Mimo jiné je tu připravený také online kvíz, ve kterém mohou úspěšní řešitelé vyhrát skvělé ceny. Tento projekt tedy vřele doporučuji všem našim žákům a všem jejich rodičům.

Zdeněk Šmída, ředitel ZŠ

Související obrázky: