Krajské kolo armádního víceboje.

autor: | 13. května 2019 | Nepřehlédněte

V pátek 10. května jsme se vydali do Hrádku nad Nisou. V kempu Kristýna jsme se zúčastnili závodu, který byl pořádán Krajským vojenským velitelstvím v Liberci. Závod obsahoval následující disciplíny: střelba ze vzduchovky, hod granátem na cíl, vědomostní test, topografie, shyby podhmatem, zdravověda, lanová dráha, a to vše naši borci zdolávali na trati dlouhé 4 km!

Některé dovednosti pro žáky byly naprostou premiérou. Velkým přínosem byl i bohatý doprovodný program. Například ukázka kynologů, bojového umění Musado, prohlídka vojenské techniky a HZS. Celý den jsme si všichni moc užili i přesto, že jsme domů žádnou trofej nepřivezli a počasí nám dvakrát nepřálo. Byla to pro nás obrovská zkušenost a budeme se těšit na další spolupráci s armádou ČR.

Andreas Savva

Související obrázky: