Kravařský víceboj

autor: | 31. října 2014 | Doporučené, Nepřehlédněte

Ve čtvrtek 30. října 2014 proběhl velký kravařský víceboj! A že to vůbec nebylo jednoduché dokazuje seznam úkolů, které pro žáky připravil pan učitel Savva:

 1. leh na zádech – míč mezi kotníky – leh vznesmo – dotknout se míčem země za hlavou
 2. dvě lavičky zavěšené na žebřinách – po jedné plazením pomocí rukou vzhůru, přelézt po žebřinách na druhou a závěsem za ruce i nohy ručkovat dolů
 3. cvičenec klečí a drží jeden konec lavičky, druhý je zaháknutý za žebřiny – lavičku zdvihá do vzpažení (pro 8. a 9. ročníky ztížení tím, že přes lavičku je přehozena žíněnka)
 4. doskočná hrazda – cvičenec vyhodí plný míč tak, že přeletí na druhou stranu hrazdy – přeběhne na druhou stranu, chytí ho a vyhodí zpět na druhou stranu
 5. dvě nízké bedny, mezi nimi postavený na šířku díl švédské bedny, skrz který je položena žíněnka – cvičenec oběhne z jedné strany první bednu, podleze díl bedny, z druhé strany oběhne druhou bednu a zpět (běží do osmičky)
 6. kůň – cvičenec přeleze koně přes jeho delší část, podleze zprava, znovu přeleze, podleze zleva
 7. kladina – běh po kladině, otočka a běh zpět
 8. kruhy – přeskakování a podlézání tyče, která je provlečena v kruzích
 9. lavička položená obráceně – cvičenec ji přeskakuje ze strany na stran a přitom neustále dribluje míčem na jedné straně
 10. žebřík – vylézt na nejvyšší příčku a slézt
 11. tyč – šplhání po dvou tyčích do určeného bodu
 12. švihadlo – 5x přeskok levou, 5x přeskok pravou, 10x snožmo a zakončení vejcem
 13. vzpor ležmo oporem o jednu ruku, druhou se cvičenec snaží odbíjet míč tak, aby mu nespadl na zem
 14. vis na žebřinách – výdrž s pokrčenými koleny
 15. pro chlapce z osmých a devátých ročníků leh na zádech na lavici – skrčit upažmo (tyč na hrudníku) – předpažit (benchpress)

Velkým zpestřením byla návštěva extrémního kajakáře Honzy Koláře. Honza nejdříve posílil učitelský tým při souboji v basketbalu proti žákům a později povyprávěl o svých vodáckých zážitcích, o cestách po celém světě, o skákání z vysokých vodopádů, o účasti na Mistrovství světa ve sjezdu divoké vody. Myslím, že všem vyrazily dech nádherné filmy a fotky, které nám Honza promítl.