Kravinky v Brně

autor: | 2. prosince 2011 | Akce

Ve středu 30.11.2011 jsme ještě netušily, jaký úspěch na nás čeká. Vydaly jsme se na pospas osudu, do druhého největšího města Čech, Brna. Když jsme dorazily, byly jsme ohromeny jeho večerní krásou. Po procházce historickým centrem a občerstvením v Meku (v Káefcéčku bylo totiž narváno), jsme se ubytovaly  v internátu SOU strojní a elektrotechnické. Nacpaly jsme se čokoládou, řízkama a kuřecíma nugetkama, zapnuly notebooky a dívaly se na Honey dvojku. Pak jsme spokojeně usnuly. Po probuzení jsme se vydaly na Střední polytechnickou školu, kde probíhalo vyhlašování celorepublikové soutěže o Nejlepší školní časopis roku 2011. Po prezenci a uvítání, nás čekaly workshopy různého typu, kde jsme “ pochytaly“ mnoho nových nápadů pro náš školní časopis. Následovalo vyhlášení soutěže, kde náš školní časopis získal 3. místo ve finálovém kole soutěže školních časopisů (kategorie II.stupeň základní školy). Další cenou bylo 3. místo za grafickou úpravu. Ale pozor! To není vše! V rámci jednoho workshopu probíhalo hlasování všech přítomných redakcí o to, který časopis je z jejich pohledu nejlepší. No, tipněte si. Jasně, že naše Kráva a její Kravinky nemají  jen tak nějakou konkurenci!

V pátek ráno nás čekalo příjemné přivítání a velké překvapení, když nás pan starosta Vít Vomáčka pozval na obecní úřad, aby nám vyjádřil své díky za skvělou reprezentaci školy a připravil společně s paní ředitelkou malé pohoštění.
A my bychom zase chtěli za celou naši školu moc poděkovat za milý sponzorský dar nejen  starostovi Vítu Vomáčkovi, ale také paní starostce z Blíževedel Romaně Dvořákové. Díky výše jmenovaným OÚ, které nám zaplatily jízdné a ubytování, jsme se této, pro nás, velmi významné akce mohli vůbec zúčastnit.

Marie Medková, Eliška Rutterová, Jaruška Ungerová, 9. třída