KRAVINKY vítězné

autor: | 6. listopadu 2012 | Doporučené

Diplom za 1.místo časopisu KRAVINKY ve školním roce 2011/2012 v Libereckém kraji.

Diplom za 1.místo časopisu KRAVINKY ve školním roce 2011/2012 v Libereckém kraji.

Školní časopis Kravinky, který vydávají druhým rokem žáci Základní školy  Kravaře, opět zabodoval. K našemu nemilému zjištění se nerozlišovalo mezi tím, zda-li časopis tvoří studenti středních škol, nebo žáci škol základních. Nejlepším časopisem roku 2012 Libereckého kraje byly vyhlášeny Školní noviny Obchodní akademie z Tanvaldu, ale protože šlo o kategorii středních škol, bereme naše 2. místo jako vítězné ve skupině základních škol. Za nejhezčí titulní stranu jsme obdrželi 1. místo v kategorii „Titulka roku“. Tato dvě ocenění udělala všem v Kravařích velkou radost, zejména členům redakce časopisu a hlavním šéfkám – učitelkám Ivaně Peškové a Haně Tesárkové, které jsou tvůrčím motorem celého žurnalistického projektu. Práce je to náročná a nad rámec pracovních povinností. Ocenění je proto pro nás velkou satisfakcí a znamením toho, že vynaložená energie není promrhaná a vyplácí se. Tento úspěch je výsledkem systematické tvůrčí a pedagogické práce učitelů na 1. i 2. stupni. Diplom je určen všem žákům, kteří nejen do časopisu píší, ale také své texty dotvářejí vtipnými kresbami. Pro diplom a drobné ceny neváhal starosta Kravař, pan Vít Vomáčka, vypravit do Liberce školní minibus Školáček, který každý den brzy ráno sváží děti z odlehlých vesnic do školy a odpoledne zase domů. Za tuto příkladnou spolupráci panu starostovi moc děkujeme.

V krajské soutěži o nejlepší školní časopis roku 2012 naši školu reprezentovali tito zástupci redakčního týmu: Jana Klazarová, Veronika Němcová, Ondra Mejsnar, Šárka Brázová, Eliška Chňapková a Jakub Novák. Školáček řídil a žáky bezpečně odvezl ředitel školy Zdeněk Šmída.

Krásné umístění v soutěži školních časopisů nás nominovalo do celostátního kola, které se uskuteční 3. prosince v Brně. Také tam vyjede část naší redakce a bude se snažit o co nejlepší republikové umístění. Čtenářům Českolipského deníku z  moravské metropole napíšeme naše zajímavé postřehy. Kravařské redakční radě  a celé škole držíme palce!