Krokusy jsme sázeli po druhé

autor: | 16. října 2012 | Nepřehlédněte

Krokusy jsme sázeli již po druhé.

Krokusy jsme sázeli již po druhé.

V pondělí 15. října jsme se sešli za kostelem na louce, abychom si připomněli židovské děti, které zemřely během druhé světové války v koncentračních táborech. Sázeli jsme cibulky krokusů, protože jejich květy jsou žluté stejně jako barva židovské hvězdy, kterou byli Židé za války označeni. Krokusy se sází na podzim na celém světě a na jaře vykvétají. Je to symbolická vzpomínka na židovské děti.

Nejprve jsme vykopali místo pro betonový půlkruh, kam jsme nasypali hlínu a zasadili cibulky. Aby nám nezmrzli, pokryli jsme hlínu smrkovými větvičkami. Dále jsme upravili prostor kolem půlkruhu a zasadili listopadku a vřes. Také kolem těchto rostlin jsme dali smrkové větvičky. Nakonec jsme zapálili dvě svíčky.

Celé akce se zúčastnili a novými patrony akce Krokus se stali: Daniel Korn, Lukáš Prask, Giorgia Missoni, Martin Tesárek, Petr Grušpier, Eliška Chňapková, Tomášek Chňapko, Iva Mrváňová, Fanda Slezák, Hana Tesárková.

Moc také děkujeme pracovníkům OU paní Aleně Urbanové a Vladimíru Voňavkovi za výraznou pomoc a podporu!

Velikánské díky paní Petře Chňapkové z infocentra v Kravařích, která obstarala květinovou výzdobu a dětem na památku věnovala motýlka z krajky. Motýlek je také symbolem židovských dětí. V koncentračních táborech totiž motýlci nežili…

P. S.:
Byla s námi taky fenka Tassie a my jsme si uvědomili, jak těžké pro děti židovského původu bylo, když za války musely kromě svého majetku „odevzdat“ taky své domácí mazlíčky.

Lukáš Prask, Giorgia Missoni

Související obrázky: