Lyžařský kurz úspěšně proběhl.

autor: | 3. března 2014 | Nepřehlédněte

Asi nám to z jarní nížiny nevěříte, ale my jsme dnes celý den lyžovali. Osídlili jsme krásnou chatu Bosna na svahu nad Pasekami nad Jizerou, odkud je to jen 50 metrů na sjezdovku. Tedy na zbytek sjezdovky, protože sice lyžujeme, ale přeci jen už je to jarní lyžování na zbytcích sněhu.

PONDĚLÍ

Dnes ráno jsme natěšeně hned v osm hodin nandali lyže, helmy a rukavice a naskákali na totálně zmrzlý svah. Takže větší polovina z nás se nedobrovolně bleskově vrátila na zem. A začal boj s nedostatečným třením a příliš velkou gravitací. Svůj první svah jsme klouzali použitím všech světových stylů hodinu a půl. Dřepli jsme si na bezvadnou čtyřsedačku a s hrůzou z další zmrzlé jízdy jsme stoupali na kopec. Ale to už bylo pozdní dopoledne a sníh výrazně polevil, takže jsme pilovali zatáčení a zastavování s nadšením z velkého zlepšení tak dlouho, až jsme ztratili strachy z nakloněné roviny. Odpoledne už všichni kroužili svah svižně a elegantně.

účastníci kurzu

ÚTERÝ

V noci trochu sprchlo, ale předpověď norského serveru dokonce na dopoledne slibovala sněžení! No tomu jsme věřili asi stejně, jako že tu v horách žije YETI. Po dvou jízdách ale sedíme na lanovce a z ničeho nic se zprudka zatáhlo a spustila se normální sněhová přeháňka! Sice netrvala dlouho, ale na chvilku jsme si mysleli, že je zima. Sníh byl dnes sice měkčí od rána, přesto jsme začali lyžovat s mnohem větší jistotou a tak jsme z toho začali mít i větší radost. Někteří nováčci si dokonce před obědem s pomocí Elišky troufli na červenou sjezdovku! Paráda! Už se těšíme na zítra 🙂

STŘEDA

Středa byla ve znamení celodenního lyžování. Sluníčko svítilo na plný výkon a tak se ranní zmrzlá sjezdovka později změnila v naměklý, ale ještě celkem bílý svah. Matěj stále brousil svůj boxerský lyžařský styl, Eliška, Dan a Lukáš začali skákat nad mraky, Fanda jezdí svou klasiku, Dáda s Barčou jezdí krásný, elegantní a bezpečný styl, Martin s Michalem válí hezké divočáky, Terka má nejraději volné jízdy, Miki pravidelně šťouchá hůlkami a Aneta neopouští hranice své elegantní jízdy.

ČTVRTEK

Dnes jsme se už po druhé vyhecovali a byli u spodní stanice vleku ještě před osmou. Svahy byly krásně upravené, zmrzlé a celé jen naše. I čtyřsedačka jezdila jen pro nás. Po nějakém čase samozřejmě dorazili lidi, ale to už jsme se rozjezdili a užívali si všechno, co jsme se za těch pár dní naučili. Většina dětí, překvapivě nejvíce Martin s Matějem, si už začíná stýskat, chodí se do kuchyně utěšovat za panem Křížem, a tak odpoledne vyrazíme na místní rozhledny a zítra domů…za maminkou..za tatínkem…do svých pelíšků…