Lyžařský kurz dopadl na výbornou!

autor: | 10. ledna 2018 | Doporučené, Nepřehlédněte

Asi je to z pohledu člověka v nížině neuvěřitelné, ale u nás v Pasekách nad Jizerou se svižně lyžuje! Svahy jsou úplně bílé i když je pravda, že počasí je v tomto týdnu spíše jarní s teplotami nad nulou. A tak jsme měli v pondělí sluníčko a jasno, v úterý čerstvý vítr a dnes hustou mlhu. Uvidíme, co přinesou další dny. Instruktoři Zbyněk Báča a Andreas Savva se snaží ze všech sil a je to znát – děti,a to včetně úplných nováčků, již sjíždí místní svahy smýkaným obloukem, ti pokročilejší zvládají základy curvingu. Poděkovat se sluší také partě pánů, kteří se nám starají o bezvadné zázemí a hlavně neustále hladové žaludky – Zdeněk Kaňovský, Jaroslav Kříž a Oldřich Matějka. Díky díky díky!

Uběhlo pár dní….

A dnes již můžeme jen vzpomínat z tepla svých domovů. Byl to bezvadný týden, a i přesto, že nás počasí ke konci trápilo nekonečnou mlhou a dokonce i slabým deštěm jsme cíl akce splnili – všichni po týdnu lyžujeme! Lucka s Natálkou, které se v pondělí dokonce na lyže postavily úplně poprvé v životě, sjíždí modrou sjezdovku ukázkovým smýkaným obloukem, ostatní posunuli své lyžařské umění o notný kus kupředu. Rekordmankou těchto kurzů se staly Týnka, která letos byla po páté a společně s Áďou sjížděly místní svahy rozhodně s největší elegancí.

Na závěr si neodpustím opět poděkovat za zajištění úžasného zázemí kurzu pánům Křížovi – Kaňovskému – Matějkovi a oběma instruktorům lyžování.

Zdeněk Šmída, ředitel školy

Související obrázky: