Máj po kravařsku aneb Máchův reparát

autor: | 9. dubna 2024 | Nepřehlédněte

V sobotu 6. dubna přijali naši žáci pozvání od turistického oddílu TOM CHIPPEWA a zúčastnili se přehlídky divadelních představení s názvem CIMRMAN BY SE DIVIL. Tato akce se konala v České Lípě v Jiráskově divadle a vedle českolipských turistických oddílů Dakotů a Chipewů dorazily i oddíly z Poděbrad, Brandýsa nad Labem, Kamenického Šenova a Krušných hor.

Kravařské divadýlko se představilo se hrou Máj po Kravařsku aneb Máchův reparát. Tuto hru si žáci zahráli už při velikonočním vystoupení v kostele v Kravařích. Nutno však podotknout, že ve velkém Jiráskově divadle, kde se žáci postavili na opravdové pódium před plné hlediště, bylo předvedení toho, co nacvičili, mnohem náročnější. Naši účinkující se však velké výzvy nezalekli a zahráli své představení parádně. V žádném případě se neztratili a svým výkonem se minimálně vyrovnali ostatním souborům.

Za to, že obětovali spoustu svého volného času, patří žákům poděkování. A navíc, kdo z obyvatel Kravař, Blíževedel, Stvolínek či dalších obcí může prohlásit, že si zahrál v opravdovém divadle? Na závěr také díky TOMíkům za jejich pozvání a pochvala všem oddílům za jejich krásná představení.

Roman Mazůrek, Hana Tesárková, Iva Pešková a Klára Bartošová

Související obrázky: