Málem nám shořela knihovna!!!!!

autor: | 2. června 2017 | Nepřehlédněte

Dnes ráno se začal ze školní knihovny valit hustý dým! Okamžitě byla vyhlášena evakuace, ale co se nestalo – devátá třída volání neslyšela a zůstala ve škole, stejně jako Jára Antl, který byl zrovna na záchodě. Naštěstí přijeli za dvě minuty místní hasiči, část dětí včetně paní učitelky zachránili s pomocí žebříku oknem, část pomocí masek s kyslíkem po schodech. Teprve potom jsme se dozvěděli, že to bylo domluvené cvičení a naštěstí doopravdy nehořelo. Ufffff….

Náš Dětský den tím teprve začal! Úžasní hasiči, deváťáci a pár osmáků si pro nás připravili spoustu parádních her a aktivit včetně průchodu naprosto zakouřeným prostorem školních sprch (Hustýýýýý!!!), ukázku hydraulických vyprošťovacích zařízení, ukázku první pomoci, stříkání na kuželky, střílení ze vzduchovky, lanové lávky s přetahování, discgolf, srandovní shazování lahví, hod mokrou houbou, přelévání vody a další. Naprostou peckou na závěr ale byla ukázka vyprošťování pana učitele z havarovaného auta a hašení hořícího auta. Uffff…to by nikdo z nás zažít určitě nechtěl. Hasiči jsou opravdu moc odvážní a důležití a my jim upřímně děkujeme za nejhezčí Dětský den. Poděkovat chceme také panu Křížovi za vychlazenou Malinovku, která nám v dnešním vedru zachránila život.

2.6.2017, Žáci ZŠ Kravaře

Související obrázky: