Máme nové prvňáčky

Ve čtvrtek 1. září 2016 jsme opět po roce slavnostně přivítali partu čtrnácti prvňáčků. Slavnost to byla veliká, protože malé děti prožily velmi výjimečný den svého života, tedy den první povinně školní. Chtěl bych dětem popřát co nejkrásnější roky u nás na škole, hodně srandy a samozřejmě znalostí. K tomu se budu snažit pomoci ze všech sil.

Poděkovat je ale na místě nutno zejména rodičům a prarodičům, kteří své potomky přišli podpořit, zatleskat, někdy třeba i slzu uronit. Jistě slzu štěstí. Za organizací a velkým úspěchem tohoto velkého dne v životě školy stojí, a tímto mu upřímně děkuji, pan starosta Vít Vomáčka. Stejně tak děkuji za neustálou a dlouhotrvající osobní podporu starostkám sousedních vesnic, stvolínecké paní Pavlíně Ištokové a z Blíževedel, paní Romaně Dvořákové. Na konci řady hostů, přesto na čestném místě, stáli náčelníci Policie ČR posádkou v Žandově, pánové Křemen a Lebeda. Přijeli nás nejen chránit a pomáhat nám, ale také přivítat malé školáčky.

Děti nestíhaly podávat ruce a přebírat dary, přesto bylo vidět, že mají oči jen pro svou paní učitelku, kterou se v ten den stala paní Iveta Žižková. Upřímně paní učitelce přeji hodně trpělivosti, odhodlání, lásky a píle při vedení náročné první třídy. Vzhledem k tomu, že jí nic z vyjmenovaných kvalit nechybí si myslím, že podpoří-li její snahu děti a rodiče, máme vyhráno. S odbouráním nervozity jí pomohl jistě i klaun Tů Tů a ještě o fous víc i pan Zmrzlina Zadarmo. Děkujeme.

Milí prvňáčci, držíme vám palce!

Zdeněk Šmída, ředitel školy

Foto: pan Robert Lůžek.