Masopustní maškary v Kravařích

autor: | 20. února 2012 | Akce, Nepřehlédněte

Již tradiční a nedílnou součástí kulturního života na základní škole v Kravařích je každoroční spolupráce Vísecké rychty s naší školou na masopustním veselí.
Nejinak tomu bylo i tuto sobotu 18. února. Děti i učitelé, přestrojeni za nejrůznější masky a ve veselé náladě, šli spolu s ostatními v masopustním průvodu, který nebral konce, nejprve požádat pana starostu Víta Vomáčku o povolení masopustních taškařic.
A protože pan starosta, jako ostatně každý rok, masopustní rej povolil, zábava mohla začít. Hrála kapela, troubilo se, bubnovalo, mnoho masopustních básniček se odříkalo. Na rychtě se házelo jelitem, rozdávaly se koblihy, divadelní spolek z Nového Boru zahrál svoji Dívčí válku a nakonec došlo i na pochování basy.
Obávali jsme se, co si na nás vymyslí počasí, ale bylo shovívavé a dopřálo nám „suchého veselí“. Zkrátka TO zase vyšlo. Příští rok se těšíme i na Vás.
Ivana Pešková