Mc Donald’s Cup

autor: | 13. května 2023 | Nepřehlédněte

Fotbal je nejrozšířenější kolektivní hra na světě. Hraje se všude na celém světě. Hraje se i v Kravařích, Blíževedlích, Stvolínkách a v nejbližším okolí. A že se tady všude hraje dobře jsme jeli ukázat na fotbalový turnaj s názvem Mc Donald Cup. Jedná se o největší fotbalový turnaj pro žáky prvního stupně na celém území České republiky.  

V úterý 9. května jeli svůj turnaj do Zákup odehrát žáci 1. – 3. třídy. Ve skupině postupně hráli se ZŠ Jižní, ZŠ Dubá, ZŠ Mimoň a ZŠ Zákupy. Kluci se v prvním zápase se ZŠ Jižní spíše rozkoukávali a prohráli 2:0. Další zápasy už byly mnohem lepší. Dokázali porazit žáky ze ZŠ Dubá a v posledním zápase potrápili do té doby suverénní ZŠ Mimoň. Kluci se za svůj výkon rozhodně nemusí stydět.  

O dva dny později potom do Zákup dorazili čtvrťáci a páťáci. Ti ve své skupině narazili na ZŠ Slovanka, ZŠ Dubá a ZŠ Špičák. Se Slovankou v prvním zápasu sice brzy prohrávali o dva góly, ukázali však své schopnosti a kvalitu a zápas nakonec skončil 2:2. Druhý zápas proti Špičáku byl naší exhibicí a kluci vyhráli přesvědčivě 7:0. V posledním zápasu se nám naskytla obrovská příležitost postoupit ze skupiny do Okresního finále, to bychom ale museli porazit do té doby suverénní Dubou. A to se povedlo a po výhře 4:1 jsme se radovali z postupu do Okresního finále.  

V tom jsme porazili ZŠ Doksy 1:0, s Jablonným v Podještědí jsme smolně prohráli 1:2 a nakonec jsme remizovali s celkovým vítězem se ZŠ Skalice 0:0. Díky těmto výsledkům jsme skončili na úžasném druhém místě.  

Chválit jednotlivce by nebylo fér, protože všichni na hřišti nechali srdce a vyhrála bojovnost a týmovost! Gratulace všem reprezentantům: Dušanovi Gallo, Aničce Nguyen, Michalu Drábkovi, Petru Záhorovi, Šimonu Kučerovi, Davidu Šubrtovi, Matyáši Pýchovi a Michalu Uhlířovi.

Roman Mazůrek, učitel TV

Související obrázky: