„Nás naštěstí neodsoudili“

autor: | 29. května 2019 | Nepřehlédněte

Ve čtvrtek 23. 5. 2019 se celá naše třída vypravila s p.uč. Kurešem do Litoměřic na okresní soud, kde jsme se zúčastnili projednávání případu těžkého ublížení na zdraví a výtržnictví.

Každý z nás jel tak trochu nejistý z toho, co nás vlastně čeká, neboť jsme se nikdo nikdy předtím žádného soudního jednání osobně neúčastnili. Po důkladné vstupní prohlídce u ochranky a chvilce čekání proces začal. Postupně mluvili jak paní soudkyně, tak i státní zástupkyně a obhájce a nakonec i sám obžalovaný mladík, napadený i svědci, tedy soudní proces se vším všudy. Rozsudek jsme sice nevyslechli, případ byl ukončen až v pondělí, ale i tak nás 3 hodiny v soudní síni obohatily o novou zkušenost a donutily k zamyšlení nad lidskými vztahy a vážení si života.

Paní soudkyně s námi na závěr ještě krátce podebatovala, ptala se nás na náš názor a vyprávěla i o některých jejích minulých případech. Byla to velmi příjemná a podnětná beseda. No a po dopoledni stráveném na soudě jsme vyrazili do města za občerstvením či nákupy a poté už vlakem zpět domů.

Jsme rádi, že jsme se mohli podobné akce na vlastní oči zúčastnit, děkujeme panu učiteli, že nám vše vyjednal a přejeme i našim mladším spolužákům, aby měli podobnou možnost i v příštích letech.

Deváťáci.

Související obrázky: