Náš výlet na zámek

autor: | 29. června 2023 | Nepřehlédněte

Na výlet jsme tentokrát jeli vlakem. Na zámku byla krásná velká zahrada. Po příchodu do zahrady nás zaujal zvláštní zvuk.  Byl to zvuk pávů.  Po chvilce si nás převzala paní Martina, která nás provedla zámkem.

V zámku bylo mnoho komnat, kde se nacházely obrazy, sochy a jiné zajímavé věci. Nejdříve jsme prošli pravé křídlo, dámské, a potom levé s panskými komnatami. Dozvěděli jsme se mnoho informací o životě na zámku. Po prohlídce zámku jsme se mohli občerstvit v malé kavárničce.

Z kavárny jsme si šli prohlédnout zámeckou zahradu, kde bylo hodně poučných cedulí. Cestou jsme mohli krmit pávy krmením, které jsme si koupili v kavárně. Byl to moc krásný výlet a všem doporučujeme tento zámek v Ploskovicích navštívit.

Žáci 3. třídy

Související obrázky: