Naše posvícení

autor: | 17. října 2013 | Nepřehlédněte

Naše posvícení

Naše posvícení

Světový den výživy

Ve středu 16. 10. proběhl na naší škole projektový den v rámci Světového dne výživy. Dopoledne bylo rozděleno na dvě části. Nejprve nás pozvaná paní lektorka seznámila se zdravou výživou a pak jsme si připravili několik receptů ze zdravých surovin, které byly velmi chutné. Jedna skupina dělala trikolorky (okurka, Lučina ochucená česnekem, plátkový sýr, okurka), druhá připravila výborné tiramisu (sladili jsme pouze medem) a další namíchala skvělý džus s čerstvým ovocem.
Druhá část byla smutná. Pouštěli jsme si krátký film o velkochovu prasat a diskutovali o jejich životních podmínkách a o tom, jak lidé kvůli penězům dokáží myslet jen a jen na sebe. Vyzkoušeli jsme si, jaké to mají kuřata nebo i jiná zvířata ve velkochovech, když nás paní učitelky natlačily do rohu, kam jsme se sotva vešli a museli tam vydržet co nejdéle. Po pěti minutách jsme byli nešťastní a škemrali o větší životní prostor.
Tento den byl hodně moc zajímavý, všichni jsme si řekli, že budeme jíst zdravěji a nebudeme jíst tolik masa, aby kvůli nám nemusela zvířátka tak trpět. Jestlipak nám předsevzetí vydrží?

Šesťáci