Návštěva hvězdárny v Praze.

autor: | 7. listopadu 2013 | Doporučené

Páťáci v Praze

Páťáci v Praze

V sobotu časně ráno jsme se třídou vyrazili do Prahy. Od Václavského náměstí kolem Prašné brány jsme došli na náměstí Staroměstské, kde na nás čekal Orloj a památník Jana Husa. Přesunuli jsme se tramvají od Národního divadla k zastávce lanovky na Petřín. nahoře nás přivítaly petřínské zahrady kvetoucích růží. Cesta vedla nejdříve do Štefánikovy hvězdárny, kde byl pro nás připravený program s prohlídkou. Škoda jen, že jsme nemohli pozorovat oblohu, bylo deštivo. Po výstupu 299 schodů nám Petřínská rozhledna poskytla pohled na Prahu jako na dlani. Nevynechali jsme ani známé zrcadlové bludiště. Byla legrace. Zěpt jsme se vraceli přes Karlův most a metrem pak na nádraží. Unavení celodenním putováním jsme se vrátili domů. Byl to fajn výlet.

Páťáci