Návštěva knihovny v Kravařích

autor: | 23. května 2024 | Nepřehlédněte

Žáci 3. třídy navštívili ve čtvrtek 16. 5. 2024 knihovnu v Kravařích. Paní Cidlinová pro ně připravila velmi pěkné aktivity a seznámila je s chodem knihovny.  

Děti si ve dvojicích zahrály na knihovníky i na návštěvníky knihovny. Návštěvníci knihovny si přáli vyhledat knihy na jimi zvolené téma a knihovníci jim hledali v katalogu knih všechny knížky, které se na dané téma v knihovně nachází.

Při další aktivitě děti hledaly šifru umístěnou v knížkách po celé knihovně. Ale v jaké knížce je část šifry schovaná, musely děti rozluštit ze zadaných indicií. Z objevených slov děti složily větu: POLIČKA PLNÁ KNIH SE VYROVNÁ TRUHLE SE ZLATÝM POKLADEM. 

Na závěr si děti hledaly knížky, které by si rády přečetly. Všichni jsme se shodli na tom, že pokud někdo nerad čte, ještě prostě nenašel tu správnou knížku, ten správný příběh. 

Velice děkujeme paní Cidlinové, za ochotu, program a za krásný čas, který jsme s ní a s knížkami mohli strávit. 

Klára Bartošová

Související obrázky: