Návštěva učitelů u J.A.Komenského

autor: | 29. března 2019 | Nepřehlédněte

Ve čtvrtek 28.3.2019 jsme se celý pedagogický tým rozhodli u příležitosti svátku učitelů věnovat tématicky návštěvě Národního pedagogického muzea v Praze (https://www.npmk.cz/). Vřele doporučujeme! Velmi příjemně nás překvapilo mnoha zajímavostmi ze světa školních lavic, zejména těch historických, našli jsme zde hned prastaré třídnice, vysvědčení slavných lidí, historické učebnice, vyzkoušeli si psát husím brkem s inkoustem, zakoupili jsme si rákosky….ech ne, ono to jen tak vypadá, ve skutečnosti jsou to ukazovátka 🙂

Díky známostem paní učitelky Tesárkové jsme se podívali také do Profesního domu Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy na Hradčanském náměstí, kde historici objevili velmi jednu z nejstarších rotund na našem území, ve sklepení jsme navštívili trezory původní banky, které kdysi ukrývaly státní poklad, vyslechli jsme si také krátkou, ale velice zajímavou přednášku o smyslu a poslání Centra vizuální historie MALACH (https://ufal.mff.cuni.cz/malach).

Hezký den to byl, děkuji všem kolegům a kolegyním za společně strávený čas a speciálně panu učiteli Savvovi za bezpečný odvoz.

Zdeněk Šmída, ředitel školy

Související obrázky: