Nechte mě být, jaká jsem.

autor: | 13. února 2020 | Nepřehlédněte

Dovolujeme si vás pozvat do naší školy na komentovanou prohlídku výstavy „Nechte mě být, jaká jsem„, která je věnována životnímu příběhu Anny Frankové. Příběh by nás měl vést k zamyšlení nad holocaustem,  má však také daleko větší přesah do současnosti. Část výstavy je věnována předsudkům, které mohou být příčinou zla ve společnosti, ať již se jedná o odlišné náboženství, sexuální orientaci, barvu pleti či jiných odlišností.

Výstava je vhodným doplněním učiva dějepisu, případně vlastivědy, výchovy k občanství nebo například literatury. Expozicí vás provedou proškolení žáci naší školy. Výklad je přizpůsobený různým věkovým kategoriím od čtvrté třídy ZŠ po střední školy. Pro velký zájem doporučujeme rezervaci termínu na telefonním čísle: 731 789 020 (Hana Tesárková) nebo mailové adrese: tesaha@seznam.cz. Těšíme se na vás.

HANA TESÁRKOVÁ

Filip Komenda, žák 6.třídy, provádí návštěvníky výstavou při slavnostní vernisáži.
Tomáš Chňapko popisuje život Anny Frankové.

Výstavu vytvořil Anne Frank House Amsterdam a její českou verzi zapůjčil Institut Terezínské iniciativy, který výstavu v České republice koordinuje. Pedagogická práce spojená s výstavou je podpořena z dotace MŠMT, Nadačního fondu obětem holocaustu a z programu Evropa pro občany.

Související obrázky: