Ohře 2023

autor: | 21. června 2023 | Nepřehlédněte

Letošní vodácký kurz hostila v termínu 11.-16. června 2023 nádherná řeka Ohře. Nejdříve jsme se ubytovali v kempu Liapor v Karlových Varech. Kemp je na starém fotbalovém hřišti se slušným zázemím a velmi příjemnou obsluhou. První den jsme odjeli nad Loket, kde jsme si půjčili kánoe i s vybavením. Popojeli jsme pár kilometrů a hned zase zakotvili, protože jsme vyrazili na prohlídku historického městečka s úžasným hradem. Poté jsme si sjeli dva jezy a dojeli až do našeho kempu ve Varech. Trasa byla krátká, dojeli jsme brzy odpoledne a tak jsme večer mohli věnovat prohlídce historického centra a hlavní kolonády ve Varech.

V úterý jsme vše zabalili a naložili do tranzitů a po vodě jsme vyrazili skrze celé Vary až ke Svatošským skalám, kde jsme si dali oběd. Po další hodině nás už vítal Hubertus, což je asi jediná divočejší pasáž řeky, dvě či tři peřeje, tréninkové místo kajakářů i s příjemným občerstvením. Nejdříve se do peřejí nikomu moc nechtělo, ale po dostatečném nastudování řeky a nejlepší cesty na splutí jsme si dodali odvahy a světe div se, všichni projeli a nikdo se necvaknul. Zřejmě dobrý oddíl 🙂

Dalším kempem, kde jsme se nakonec zabydleli na zbývající 3 noci, byl ten v Radošově zvaný Na Špici. Příjemné občerstvení, spousta zásuvek a hlavně velké množství sprch. Středa odpočinkový den, krátké splutí do Vojkovic a odpolední procházka po stopách Hraběte Mattoniho v Kyselce. Čtvrteční závěrečná část řeky byla ta z Vojkovic do Perštejna, kde je řeka příjemně svižná a zaříznutá do mohutných Doupovských vrchů.

Děkuji žákům za slušné chování, přírodě za vodu a prima počasí. Děkuji Mírovi a Béžovi, kteří se účastnili mnoha vodáckých kurzů a vždy s námi jedou znovu a rádi a jsou vždy příjemnou jistotou na řece. Děkuji Soně Sittové za lékařský dohled a pomoc, Standovi Krausovi, který si potřeboval vyčistit hlavu, ale zároveň byl další vodáckou oporou našeho kurzu, děkuji Oldovi Matějkovi a Panu Křížovi za absolutní stravovací a logistický servis, který žádná jiná škola na světě nemá.

DCIM100GOPROGOPR9917.JPG

Finančně akci podpořila Obce Kravaře a firma CS Kámen Plus s.r.o. Oldřich Matějka, kterým upřímně děkujeme. Finance jsou samozřejmě důležité, mnohem více si ale ceníme osobní účasti, přátelství a celkové atmosféry vodáckého kurzu.

Zdeněk Šmída

VIDEO O VODÁCKÉM KURZU 2023 ZDE

 

 

Související obrázky: