Páťáci v botanické zahradě

autor: | 6. listopadu 2023 | Nepřehlédněte

V úterý 24.října jsme se vydali na exkurzi do botanické zahrady v Liberci. Na cestu jsme se vypravili vlakem. V obci Novina nás zaujal viadukt, který je vysoký 230 metrů a tvoří ho 14 oblouků. V Liberci jsme pokračovali do botanické zahrady tramvají.

Prohlédli jsme si vnitřní i venkovní expozice. Líbily se nám masožravé rostliny, ohromné kaktusy a nejvíce mořská akvária. V tropickém pavilonu jsme se seznámili s nejvzácnějšími rostlinami botanické zahrady Viktorii královskou a Zmijovcem titánským. Zmijovec je rostlina pocházející ze Sumatry, která má jedno z největších květenství na světě. Žlutý květ dosahuje výšky dvou metrů a silně zapáchá. Kvete jednou za několik let a v Liberci už jednou vykvetl.

Exkurze se nám velmi líbila. Tř. učitelka R. Rejzková

Související obrázky: